pexels pixabay 159293

HAVA FİLTRESİ

Kirli bir hava filtresi motor performansını nasıl etkiler? Hava girişinin üzerinde bulunan hava filtresi, havadaki istenmeyen maddelerin motora girmesini engeller. Bu maddeler motora ulaşırsa silindir segmanları ve pistonlar aşınabilir. Motor yağına havadaki kir girerse, motorun diğer parçaları da aşınabilir.

Hava filtresi ne zaman değiştirilir?

Kilometre, araç modeli, araç markası ve filtre değerine bağlı olarak hava filtresi değişim süresine göre değişiklik gösterebilir. Genelde 10.000 veya 15.000 km’den sonra hava filtresi periyodik olarak değiştirilmelidir. Aracınızı kullandığınız yollar çok tozluysa öncesinde rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Hava filtresi tıkandığında ne olur?

Hava filtresi tıkalı veya hasarlıysa aracın çekişi azalacaktır. Çekiş azaldığında motor zorlanır ve arızalanmaya başlar. Sonuç olarak bu, yakıt sisteminin bozulmasına neden olabilir ve araç belirli zamanlarda ve belirli koşullarda daha fazla yakıt tüketebilir.

Hava filtresi nasıl değiştirilir?

Tek yapmanız gereken bir parça mağazasına gitmek ve markanız veya modeliniz için en iyi hava filtresini satın almak. Ardından kaputu açın ve hava filtresini çıkarabilirsiniz. Yeni filtreyi de aynı şekilde yerleştirin ve iyi ayarlayın. Kapağı kapatın ve ardından contaları sıkın. . hava filtresi nasıl değiştirilir?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetenizde Ödenmemiş Ürün Bulunmakta. Size Daha Fazla Yardımcı Olmamızı İster misiniz?

Silecek Kampanyasından Yararlanmak İçin Silecek Menüsünden İstediğiniz Sileceği Seçerek Sepete Ekleyin, Ödeme ekranına gelmeden önce size vereceğimiz kupon kodunu ekleyerek silecek ürününü bedavaya getirin :) İndirim Kodu : OTTOFİX2022